آخرین اخبارآذربایجاناخبارارمنستانایرانعمومیقره باغ

اتمام ساخت جاده جایگزین کریدور لاچین از سوی جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان ساخت بزرگراه جدیدی با دور زدن شهر لاچین را به عنوان یکی از پروژه‌های زیربنایی منطقه اقتصادی قره‌باغ به پایان رساند.

به گزارش پایگاه خبری حقایق قفقاز، جمهوری آذربایجان ساخت بزرگراه جدیدی را با دور زدن شهر لاچین به پایان رساند.

یکی از پروژه‌های مهم زیربنایی راه که در قلمرو منطقه اقتصادی قره‌باغ و شرق زنگه‌ زور اجرا شده، احداث بزرگراه جدید بدون ورود به شهر لاچین است. در حال حاضر کار ساخت‌ و ساز توسط اداره دولتی بزرگراه آذربایجان تکمیل شده است.

لازم به ذکر است که ساخت بزرگراه جدید بدون ورود به شهر لاچین در جولای 2021 آغاز شد. طول کل جاده 32 کیلومتر است که 10 کیلومتر آن در خاک ارمنستان واقع شده است.

هرچند ارمنی‌ها در ساخت بخشی از جاده که بر عهده دارند، تأخیر داشته اند، اما این روزها ساخت جاده جایگزین لاچین را آغاز کرده‌ اند. این مسئله را «گنل سانوسیان» وزیر مدیریت سرزمینی و زیرساخت ارمنستان گزارش داده است.

خاطرنشان می‌شود در آن منطقه مسیری وجود دارد که از آن استفاده نمی‌شود و اهالی روستا در محوطه مجاور زمین، کشاورزی می‌کنند.

«ادوارد بزویان» مدیر شرکت اجرای عملیات ساخت جاده جدید ارتباط ارمنستان با قره‌باغ اعلام کرد: طول کل جاده جایگزین لاچین که از جاده بین ایالتی شروع می‌شود، 12 کیلومتر است.

مدیرعامل شرکت «چناپرح» می‌گوید: کارهای عمرانی فشرده در حال انجام است و هم اکنون در مرحله عملیات خاکبرداری است.

وی تأکید کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا اگر عارضه دیگری پیش نیاید عملیات خاکی را تا پایان سال به اتمام برسانیم.

به گفته «ادوارد بزویان» عملیات روکش آسفالت و بهسازی جاده‌ها در تابستان آغاز می‌شود.

منبع: تسنیم

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا